Оригинальное дополнительное оборудование и запчасти для Volkswagen AG (Volkswagen, Skoda, Seat, Audi)

[-]
Форуми
Пошук
Правила форуму
Тема закрита 
Переезд в Чехию
Автор Повідомлення
Миша Чех Немає
Мегаписака
*****

Повідомлень: 14 628
Приєднався: Dec 2010
Praha (ex Киев)
Škoda Octavia IV 2.0TDI
Повідомлення: #51
06-08-2013 18:44 RE: Переезд в Чехию

С приездом!Hello! В каком районе поселились?

Виньету или теперь уже для Вас dalnični znamku Laughing все-же наклейте на стекло. В Праге то все-равно, она не нужна, а на автобане за это можно получить хороший штраф. Не забудьте написать на наклейке и корешке номер машины и корешок хранить.
Шукати всі повідомлення учасника
Шкодчук Немає
Українець
*****

Повідомлень: 12 132
Приєднався: Oct 2008
Київ, Кинь-Ґрусть урочище
1,6 тур бо ...
Повідомлення: #52
06-08-2013 20:54 RE: Переезд в Чехию

Вітаю, діаспора!!! Laughing

Хай щастить на новому місці!!!
Пишіть... Дружба

Вічна пам'ять Героям...
Шукати всі повідомлення учасника
Pavlentiy Немає
Banker
**

Повідомлень: 193
Приєднався: Mar 2011
Prague, Czech Republic
Повідомлення: #53
07-08-2013 09:01 RE: Переезд в Чехию

(06-08-2013 18:44)m.dreval :  С приездом!Hello! В каком районе поселились?

Виньету или теперь уже для Вас dalnični znamku Laughing все-же наклейте на стекло. В Праге то все-равно, она не нужна, а на автобане за это можно получить хороший штраф. Не забудьте написать на наклейке и корешке номер машины и корешок хранить.

Дякую, Praha-6, щоб недалеко від роботи було Smile

А не можна їздити з приклеєною скотчем знамкою? Я намагався її нормально приклеїти, але поки зрозумів, як це зробити тільки зовні автомобіля (бо наклейка містить клеї із зворотнього боку). Але на всіх автомобілях бачив тільки приклеєну зсередини.
Номери автомобіля записав, корінець зберігаю разом з правами Wink
Шукати всі повідомлення учасника
Миша Чех Немає
Мегаписака
*****

Повідомлень: 14 628
Приєднався: Dec 2010
Praha (ex Киев)
Škoda Octavia IV 2.0TDI
Повідомлення: #54
07-08-2013 10:05 RE: Переезд в Чехию

(07-08-2013 09:01)Pavlentiy :  Дякую, Praha-6, щоб недалеко від роботи було Smile
Соседям привет!Дружба Я живу на Праге 5, это рядом. Если что, телефон есть, звоните.

(07-08-2013 09:01)Pavlentiy :  А не можна їздити з приклеєною скотчем знамкою? Я намагався її нормально приклеїти, але поки зрозумів, як це зробити тільки зовні автомобіля (бо наклейка містить клеї із зворотнього боку). Але на всіх автомобілях бачив тільки приклеєну зсередини.
Номери автомобіля записав, корінець зберігаю разом з правами Wink

Нужно просто отодрать знамку от бумаги и приклеить липкой стороной на стекло внутри машины в правом нижнем углу, если смотреть из машины (сторона пассажира). Не пытайтесь смотреть на рисунок и сопостовлять что получится. У меня сначала тоже были проблемы, я не понимал как она будет выглядеть.

Дело в том, что эту знамку нельзя передавать другой машине. Если оставить на скотче, то у полицииста может возникнуть подозрение, что Вы ее у кого-то отдолжили или собираетесь кому-то отдолжить. Здесь таких умных уже много было, поэтому могут быть неприятности. А сказка о том, что приклеить не получилось не прокатит.
Шукати всі повідомлення учасника
Pavlentiy Немає
Banker
**

Повідомлень: 193
Приєднався: Mar 2011
Prague, Czech Republic
Повідомлення: #55
07-08-2013 13:36 RE: Переезд в Чехию

Маю трохи вільного часу, тому можу написати про перші враження.

1. Громадський транспорт.
Тільки тут я побачив, як це МАЄ працювати. Автобуси і трамваї у місті ходять за розкладом з точністю до хвилини (про метро та залізницю не пишу - тут і так все зрозуміло)! Є спеціальний сайт, де можна вказавши точку А і точку Б, а також (!!!) час виїзду чи бажаний час прибуття, розрахувати з точністю до хвилини відповідно прибуття в точку Б чи коли треба бути в точці А. Причому на сайті буде запропоновано кілька варіантів маршруту, враховано час переходу із станції на станцію чи з метро на трамвай, наприклад. Буває таке, що автобуси чи трамваї дещо запізнюються (за 3 тижні я таке зустрічав 1 разу, коли трамвай затримався на 4 хвилини), але це скоріше винятки, ніж правила.

Що теж приємно, так це якість рухомого складу транспорту. Що найбільше дивує, так це те, що у Києві є такі ж трамваї, як в Празі (тобто у Києві якраз використовуються чеські трамваї старих моделей), але тут в них нічого не шумить і не дзвенить. Тобто якось дивно, що зовні виглядає так же, але всередині все значно затишніше (чи то залізниця якась не така, чи то колеса - навіть не знаю).
У транспорті також як мінімум озвучується поточна і наступна зупинка, часто це дублюється на спеціальних екранах.
На кожній зупинці є графік проїзду кожного рейсу із указанням часу прибуття, списку зупинок до цієї станції даного маршруту і після (з вказанням часу руху до наступних станцій похвилинно). Вказано також станції, які знаходяться біля метро, а також час прибуття транспорту, в якому є місця для людей з обмеженими можливостями.

Цікава система оплати проїзду. Можна купити квиток на проїзд протягом певного проміжку часу в усіх видах транспорту - тобто на 30 хв., 90 хв., 1 день, 3 дні, 1 місяць, 1 квартал і 1 рік. Звичайно ж, чим більший час - тим дешевше. І якщо 30 і 90 хвилин коштують досить таки недешево за українськими мірками (десь 9,6 грн. і 12,8 грн. відповідно), то місяць уже цілком зрівнянний в ціні з київським проїзним на всі види транспорту на такий же період часу (220 грн.), а на рік (1900 грн.) іще дешевше. Звичайно ж, місцеве населення практично не користується разовими квитками, тому виходить, що і платять не так і багато (особливо, якщо порівняти із середньою зарплатою тут).

До речі, в метро тут відсутні контролери на КПП, як і турнікети, які можуть закрити прохід. Всі проходять самостійно, кому треба - за допомогою спеціального апарату при проходженні ставить час входу на квитку (на зразок тих, що зараз використовуються на станціях швидкісного трамваю). такі ж апарати є на всіх автобусах. Квитки теж в основному продаються спеціальними автоматами, далеко не на всіх станціях є спеціальні каси. Час від часу в транспорті можна зустріти контролерів (я бачив тільки в метро). Штраф досить немалий, тому дешевше все ж купувати квитки Smile

Поки це все, що стосується громадського транспорту. Дізнаюсь щось нове - відпишусь.

PS: Не розумію, чому така система не може працювати і в Україні?! Єдину перешкода, яку я на даний момент бачу - це проблеми із часті затори на дорогах (принаймні в столиці). Хоча, можливо якщо прибрати з міста всі маршрутки і пустити замість них нормальний, місткий транспорт, то і кількість пробок дещо зменшиться.
(Востаннє це повідомлення було змінене: 07-08-2013 14:21 Pavlentiy.)
Шукати всі повідомлення учасника
CHUK Немає
Мандрівник
****

Повідомлень: 953
Приєднався: Jul 2008

Fabia Combi New 1.4 => Octavia A5 1.8TSI Elegans+=> BMW 3 E91
Повідомлення: #56
09-08-2013 09:41 RE: Переезд в Чехию

Проблема українських заторів - це наявність дуже "розумних" биків, які хочуть бути швидшими на пару секунд і вважають, що можуть нехтувати ПДД. Я давно вже зрозумів, що затори ми робимо собі самі. Навіть при найменшій перешкоді потрібно створити три полоси на однополосній дорозі + тротуар + половина зустрічної полоси... Бики...
Простий приклад. Братислава. На міському автобані ДТП (фура та легковик) - на правій полосі фура та менти розбираються. Взагалі на тому автобані є дві полоси для руху + одна повноцінна з правого боку - аварійна + напівполоса з лівого боку біля відбійників. Що б зробили наші? Звичайно, 4 полоси та затор на 3 години. Що роблять словаки? За сто метрів до ДТП є знак про обмеження руху, всі чемно за принципом "блискавки" перестроюються в одну полосу і швидко переїзжають зону обмеження. Враховуючи, що це був вечірній час пік я витратив на цей затор 20-25хв.

Ще одна проблема, що в нас немає міліції, а є мєнти... 100грн або дзвінок другу і питання вирішене. В Європі такого немає (принаймі в таких маштабах). В Братиславі десь кілька місяців тому поліція зупинила якогось міністра на підпитку... Результат: позбавлено прав+штраф + відставка. Хтось собі тут уявить, що Вілкула чи Табачника зупинив ДАІшник і оштрафував?
Доки в нас не буде НЕВІДВОРОТНОСТІ покарання, до тих пір і буде в нас на дорогах вакханалія.
(Востаннє це повідомлення було змінене: 09-08-2013 09:42 CHUK.)
Шукати всі повідомлення учасника
Pavlentiy Немає
Banker
**

Повідомлень: 193
Приєднався: Mar 2011
Prague, Czech Republic
Повідомлення: #57
09-08-2013 13:26 RE: Переезд в Чехию

Так, якраз наступним пунктом свої вражень я хотів описати

2. Поведінка водіїв на дорогах

Абсолютно згодний з CHUK, що основною причиною високої аварійності на дорогах в Україні є бажання майже кожного водія бути хитрішим за інших. я про любителів "проскочити" і "об'їхати". Окрім безпосередньо приведення до ДТП, такі "тицяльники" також значно сповільнюють рух загального потоку. Відомо, що розширювати дорогу більше 4 смуг немає сенсу, бо часті перестроювання автомобілів між смугами на ній призводять до зниження середньої швидкості, порівняно з 4-смуговою. Для України перебудуватись в інший ряд, щоб проїхати на 5 метрів більше - звична справа. Тут же все дещо інакше.
(1) швидкість у місті обмежена 50 км/год. І вже за 53 км/год. треба платити штраф, якщо піймають/сфотографують. І ще й нараховують штрафні бали, за які потім можна позбутися прав взагалі (принаймні тимчасово). В основному народ так і їздить. Місцеві інколи порушують, але несуттєво (тобто 80 км по місту ніхто не їздить). Якщо дорога це дозволяє, то у місті встановлюють вищі обмеження швидкості. Я бачив максимум до 70 км/год. Якщо якийсь небезпечний поворот - може бути знижено до 30-40 км/год. Такий швидкісний режим уже сприяє меншій кількості ДТП/заторів.
(2) особисто я ще не бачив тут "тикальників". Скоріше навпаки. Коли я під'їжджав до звуження дороги з 2 смуг в 1, то при тому, що до цього звуження ще залишалось метрів 200, за мною я уже нікого не бачив, хто би їхав у смузі, яка "зникає". Всі за кількасот метрів уже перестроюються в потрібну смугу і ніхто не тикається перед самим звуженням. В результаті всі їдуть стабільно 50 км/год, а не відгальмовуються перед кожним "тикальником".
(3) ставлення до аварійних служб. Ну, по-перше, тут аварійні служби (швидка, пожежна та інколи поліція), коли поспішають, то не відмовляють собі в спеціальних сигнальних знаках. Тобто за 1 день на роботі я почув стільки сирен, скільки не почув за майже 30 років життя в Україні. А по-друге, коли водії бачать, що позаду десь їде авто з сигналізацією, то інколи навіть на бордюри починають лізти, щоб тільки пошвидше пропустити.
(4) світлофори тут без "мигаючого зеленого". Спочатку незвично, а тепер навіть розумію, для чого це зроблено. Адже для багатьох людей мигаюче світло значило не починати гальмувати, а скоріше "піддати газку", що теж могло призводити до різних неприємностей.

Поки наче все. Wink
Шукати всі повідомлення учасника
zhenya Немає
Мегаписака
*****

Повідомлень: 2 446
Приєднався: Jul 2006
Deutschland
1.2 htp -> А5 vRS 2.0 TFSI -> A170 CDI -> A5 FL vRS 2.0 TDI DSG + Golf 7 Kombi 1,6 TDI
Повідомлення: #58
09-08-2013 13:53 Переезд в Чехию

(09-08-2013 09:41)CHUK :  ....

Абсолютно согласен. А вы вспомните, как в Украине соблюдают правило о проезде перекрестков, когда за перекрестком образовался затор, всем же все пофиг, вилезают на перекресток и никого не волнует, что он и сам стоять будет и другим перекроет дорогу. В Европе, в частности в Германии все соблюдают это правило, в итоге все довольны. Все очень уважительно относятся к другим участникам движения (водителям, велосипедистам, пешеходам). За 8 месяцев в Германии я конечно видел аварии, но штук 5-6 и не очень серьезных, в Киеве ситуация совсем иная.



(09-08-2013 13:26)Pavlentiy :  (4) світлофори тут без "мигаючого зеленого". Спочатку незвично, а тепер навіть розумію, для чого це зроблено. Адже для багатьох людей мигаюче світло значило не починати гальмувати, а скоріше "піддати газку", що теж могло призводити до різних неприємностей.
Тоже вначале это было непривычно, сейчас нормуль. При этом чем выше ограничение скорости, тем дольше горит желтый, к примеру при ограничении 30 он будет значительно меньше гореть, чем при ограничении 70.
Шукати всі повідомлення учасника
driver Немає
Рассказчик
**

Повідомлень: 177
Приєднався: Jul 2011
Киев
A5tsi
Повідомлення: #59
09-08-2013 14:34 RE: Переезд в Чехию

спасибо, пишите еще. Мне кажется что у нас хоть 30км/ч установи ограничение и сделай максимальные штрафы, все-равно это не изменит ситуацию на дороге, до тех пор пока участники дорожного движения будут делится на классы -- мажоры, менты, гос чиновники и их родственники, черножопые, таксисты, маршрутчики и остальные простые смертные, не вошедшие в выше перечисленные. По этой же очередности, как правило и происходит проезд перекрестков, а не по ПДД. Поэтом только в Украине и Росси такие большие продажи видеорегистраторов, в европе их практически нет.
Шукати всі повідомлення учасника
Миша Чех Немає
Мегаписака
*****

Повідомлень: 14 628
Приєднався: Dec 2010
Praha (ex Киев)
Škoda Octavia IV 2.0TDI
Повідомлення: #60
09-08-2013 15:37 RE: Переезд в Чехию

(09-08-2013 13:26)Pavlentiy :  Так, якраз наступним пунктом свої вражень я хотів описати

2. Поведінка водіїв на дорогах

Абсолютно згодний з CHUK, що основною причиною високої аварійності на дорогах в Україні є бажання майже кожного водія бути хитрішим за інших. я про любителів "проскочити" і "об'їхати". Окрім безпосередньо приведення до ДТП, такі "тицяльники" також значно сповільнюють рух загального потоку. Відомо, що розширювати дорогу більше 4 смуг немає сенсу, бо часті перестроювання автомобілів між смугами на ній призводять до зниження середньої швидкості, порівняно з 4-смуговою. Для України перебудуватись в інший ряд, щоб проїхати на 5 метрів більше - звична справа. Тут же все дещо інакше.
(1) швидкість у місті обмежена 50 км/год. І вже за 53 км/год. треба платити штраф, якщо піймають/сфотографують. І ще й нараховують штрафні бали, за які потім можна позбутися прав взагалі (принаймні тимчасово). В основному народ так і їздить. Місцеві інколи порушують, але несуттєво (тобто 80 км по місту ніхто не їздить). Якщо дорога це дозволяє, то у місті встановлюють вищі обмеження швидкості. Я бачив максимум до 70 км/год. Якщо якийсь небезпечний поворот - може бути знижено до 30-40 км/год. Такий швидкісний режим уже сприяє меншій кількості ДТП/заторів.
(2) особисто я ще не бачив тут "тикальників". Скоріше навпаки. Коли я під'їжджав до звуження дороги з 2 смуг в 1, то при тому, що до цього звуження ще залишалось метрів 200, за мною я уже нікого не бачив, хто би їхав у смузі, яка "зникає". Всі за кількасот метрів уже перестроюються в потрібну смугу і ніхто не тикається перед самим звуженням. В результаті всі їдуть стабільно 50 км/год, а не відгальмовуються перед кожним "тикальником".
(3) ставлення до аварійних служб. Ну, по-перше, тут аварійні служби (швидка, пожежна та інколи поліція), коли поспішають, то не відмовляють собі в спеціальних сигнальних знаках. Тобто за 1 день на роботі я почув стільки сирен, скільки не почув за майже 30 років життя в Україні. А по-друге, коли водії бачать, що позаду десь їде авто з сигналізацією, то інколи навіть на бордюри починають лізти, щоб тільки пошвидше пропустити.
(4) світлофори тут без "мигаючого зеленого". Спочатку незвично, а тепер навіть розумію, для чого це зроблено. Адже для багатьох людей мигаюче світло значило не починати гальмувати, а скоріше "піддати газку", що теж могло призводити до різних неприємностей.

Поки наче все. Wink

Добавлю еще свои 5 копеек:

На многих перекрестках знаками и разметкой указаны направления движения по полосам. И это не просто, как у нас - рисунки, потому что все все-равно будут ехать как хотят. Здесь все будут поворачивать !!!только с того ряда, с которого можно!!! Даже, если для этого нужно прождать 3 фазы светофора. Я, например, уже "научился", если правый от меня ряд только направо, ехать прямо спокойно, не смотря в правое зекрало, есть ли умный. кому нужнее всех, и будет ли он пытаться передо мной всунуться.
Да, скоростной режим в основном соблюдают. Не без того, чтобы проехать чуть быстрее. Но в городе полно камер, которые присылают очень дорогие фотки. Если знаешь, что камер или полиции на этом участке нет, можно ехать чуть быстрее. Но риск за превышение до 20 км/ч стать беднее на 80 евро есть. Решайте сами.
Пьяный за рулем? Если до 0,3 промиле - до 800 евро штрафа, если свыше - от 1000 евро до 2000 + сразу 7 пунктов из 12 допустимых. И в том и другом случае могут еще и лишить права управления на год. Пейте на здоровье!
Красный стоит недорого. Всего лишь от 100 до 200 евро + 5 пунктов. Последнее время пражаки "научились" проскакивать в последний момент на красный. Так я уже увидел на некоторых светофорах камеры. Проскакивайте, пожалуйста!
Стать на месте для инвалидов стоит от 200 до 400 евро. Поэтому перед супермаркетом всегда пустые места для инвалидов. Остальные ставят машины дальше и спокойно едут с тележками. А у нас жлобы ставят не только на инвалидских местах, но и готовы своим джипом внутрь магазина заехать, лишь бы быть круче. Киевляне вспомнят, наверное как было раньше перед Материком на Позняках, пока бетонные клумбы не построили.
Кстати, никто не паркуется на траве. И отговорки "А где мне парковаться, во дворе все занято не проходит". Здесь тоже проблема запарковать машину, особенно на массивах панелаков, но траву и зеленые насаждения никто ради себя любимого не уничтожает.

Можно еще долго писать. Главное, почему здесь так, а у нас по-другому, в том, что Европе людей научили с детства уважать других людей и сосуществовать вместе. А у нас детей учат быть крутым и ложить на все. И пока так будет, мы будем жить так как живем. Хотя есть люди, которым это нравится и их это устраивает.
Шукати всі повідомлення учасника
Тема закрита 


Можливо схожі теми...
Тема: Автор Відповідей: Переглядів: Останнє
  Переезд в Литву yarsumy 2 1 501 17-12-2018 17:02
Останнє: yarsumy
  Поездка в Чехию Rom@ 25 11 400 31-03-2013 10:44
Останнє: andrewg-1
  В Чехию на автомобиле Abram 14 5 203 10-07-2007 22:36
Останнє: Jenya
  Собираюсь машиной на майские в Чехию. smile 39 17 834 28-04-2007 08:43
Останнє: Saloons

Швидкий перехід:


Переглядають: Гості: 1