Оригинальное дополнительное оборудование и запчасти для Volkswagen AG (Volkswagen, Skoda, Seat, Audi)

[-]
Форуми
Пошук
Правила форуму
Тема закрита 
Закінчився термін договору поставки
Автор Повідомлення
Lut Немає
Ученик
*

Повідомлень: 4
Приєднався: Jun 2008

Повідомлення: #21
13-06-2008 11:25  

Не знаю у кого как, а у меня написано :
У випадку несвоєчасної передачі Автомобіля Покупцю, яка передбачена п.ХХ, п. ХХ Договору, Продавець сплачує останньому ( покупцю ) пеню у розмірі 0,1 % від суми внесеної оплати за Автомобіль за кожен день прострочення, починаючи з 30 ( тридцятого ) календарного дня прострочки.
Считаем : начиная с 31 - го дня прострочки каждый день будет стоить салону 100000 * 0,001 =100 грн
Шукати всі повідомлення учасника
!!!manowar!!! Немає
Шкодавод
****

Повідомлень: 817
Приєднався: Mar 2008
Киев, Печерск
Fabia New 1.4 Sport
Повідомлення: #22
13-06-2008 11:50  

KAV :
!!!manowar!!! :Опять таки, повторюсь, я не юрист....но знаю что с заказчиками фирмы где я работаю расходимся именно так: 1% за каждый день но не больше 20%....
Да хоть 10% в час - это можно прописать в договоре, но в законах такого нет

Про 1% законов не нашёл, но в законах есть следующее:
"Стосовно відповідальності за порушення виконання грошових зобов’язань частина 6 статті 231 ГК передбачає, що штрафні санкції за порушення зазначених зобов’язань встановлюються у відсотках, розмір яких визначається ставкою НБУ за увесь час користування чужими коштами, якщо інший розмір відсотків не передбачений законом або договором.",

Т.е. касаеться это только ДЕНЕЖНЫХ обязательств....и это касаеться только суммы предоплаты за машину....

дальше:

"Особливості застосування штрафу полягають у тому, що штраф обчислюється тільки у відсотках і тільки від суми порушеного зобов’язання; він являє собою грошову суму, яка одноразово виплачується порушником зобов’язання. Основною умовою застосування штрафу є те, що штраф може встановлюватися за будь-яке порушення зобов’язання. Пеня ж, у свою чергу, є неустойкою, яка обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов’язання за кожний день прострочення виконання."

Полный текст статьи здесь:
http://www.justinian.com.ua/article.php?id=2601

И наконец:
"Чинне законодавство не передбачає будь-яких обмежень відповідальності сторін за договором поставки. Отже у випадках невиконання або неналежного виконання умов договору кожна із сторін має право вимагати від свого контрагента, який не виконав або неналежним чином виконав зобов'язання, сплати неустойки і відшкодування завданих цим збитків.

взято здесь:
http://www.arbitr.gov.ua/documents/02-5_...03-30.html


Всё это я понимаю так: если в договоре не сказано ни слова про штрафные санкции которые могут применяться к поставщику, расчет штрафа можно обосновать так как тебе хочеться, просто суд этот расчет может либо принять либо нет....

[Зображення: manowar_mobile.gif]
моя машина на drive2.ru
Шукати всі повідомлення учасника
KAV Немає
Мегаписака
*****

Повідомлень: 2 003
Приєднався: Dec 2007

Fabia New Elegance 1.4
Повідомлення: #23
13-06-2008 13:14  

!!!manowar!!! :"Стосовно відповідальності за порушення виконання грошових зобов’язань частина 6 статті 231 ГК передбачає, що штрафні санкції за порушення зазначених зобов’язань встановлюються у відсотках, розмір яких визначається ставкою НБУ за увесь час користування чужими коштами, якщо інший розмір відсотків не передбачений законом або договором.",

Т.е. касаеться это только ДЕНЕЖНЫХ обязательств....и это касаеться только суммы предоплаты за машину....
именно так... может поэтому они не очень любят брать предоплату больше 10% ? (я предлагал 50% - не взяли)

!!!manowar!!! :.....
Всё это я понимаю так: если в договоре не сказано ни слова про штрафные санкции которые могут применяться к поставщику, расчет штрафа можно обосновать так как тебе хочеться, просто суд этот расчет может либо принять либо нет....
ага... в законе сказано - "не более двойной учетной ставки НБУ..."
Поэтому если сумма иска выше - суд не сможет назначить выше двойной ставки.
Шукати всі повідомлення учасника
zavgar Немає
заграты-заспиваты мона
*****

Повідомлень: 3 583
Приєднався: Mar 2008
Сумы
Fabia Combi 1,4 была...Skoda Yeti 1,8 TSI 4х4 МКП, однодоповый :)
Повідомлення: #24
13-06-2008 13:26  

Народ, не путайте сюда Хозяйственный кодекс. Вы - физлицо, а не субъект хозяйственных отношений.
И кстати, почему речь идет о договоре поставки? У меня - договор купли-продажи.
Повторюсь ишо раз, что писал выше:
Договір купівлі-продажу. Частина 2 статті 693 ЦК - Якщо продавець, який одержав суму попередньої оплати товару, не передав товар у встановлений строк, покупець має право вимагати передання оплаченого товару або повернення суми попередньої оплати.
ч 3. - На суму попередньої оплати нараховуються проценти відповідно до статті 536 цього Кодексу від дня, коли товар мав бути переданий, до дня фактичного передання товару покупцеві або повернення йому суми попередньої оплати. Договором може бути встановлений обов'язок продавця сплачувати проценти на суму попередньої оплати від дня одержання цієї суми від покупця.
Дивимось далі 536:
За користування чужими грошовими коштами боржник зобов'язаний сплачувати проценти, якщо інше не встановлено договором між фізичними особами. Розмір процентів за користування чужими грошовими коштами встановлюється договором, законом або іншим актом цивільного законодавства.

Далі, якщо у вас проценти не вказані, застосовуємо ч.2 ст. 625 ЦК:
Боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Шукати всі повідомлення учасника
!!!manowar!!! Немає
Шкодавод
****

Повідомлень: 817
Приєднався: Mar 2008
Киев, Печерск
Fabia New 1.4 Sport
Повідомлення: #25
13-06-2008 14:21  

2 KAV:
Может я что-то не так понимаю, но ставка НБУ фигурирует только в случае денежных обязательств....в договоре денежные обязательства прописаны только со стороны покупателя...т.е. продавец в данном случае обязан предоставить товар и никаких денежных обязательств на себя не берёт...

также законами разделены понятия штраф и пеня. Пеня относиться к случаям с денежными обязательствами, а штраф - к нарушениям договоров вообще.


2 zavgar: У меня также договор купли-продажи. Просто статься была про договор поставки...

З.Ы. кстати, интересный момент: в моём договоре в обязательствах сторон ничего не сказано про то что продавец обязуеться предоставить автомобиль в срок предусмотреный договором....
есть только пункты про то что продавец обязуеться провести предпродажную подготовку, передать все документы и обеспечить соответствие авто стандартам завода-изготовителя...как-то на этот момент не обратил внимание при подписании договора...

[Зображення: manowar_mobile.gif]
моя машина на drive2.ru
Шукати всі повідомлення учасника
zavgar Немає
заграты-заспиваты мона
*****

Повідомлень: 3 583
Приєднався: Mar 2008
Сумы
Fabia Combi 1,4 была...Skoda Yeti 1,8 TSI 4х4 МКП, однодоповый :)
Повідомлення: #26
13-06-2008 16:25  

если КАВ не обидется, кратко отвечу. У вас взаимные обязательства, в том числе и денежные. Салон пользуеться вашими деньгами (авансом). За что (в случае задержки конечно) прямо предусмотрены проценты.
И штраф и пеня - виды неустойки (деньги или имущество) которые должник (салон) должен передать кредитору (тоесть вам) в случае нарушения обязательства.
Штраф - это неустойка в процентах от сумы неисполненого обязательсва. Например, штраф 5 % от суммы договора или от суммы аванса. Тоесть, это постоянная сумма. Если его нет в договоре, то ничего вы и не взыщите.
Пеня - неустойка в процентах от сумы вовремя не исполненого денежного обязательства за каждый день просрочки. Она растет с каждым днем.

У меня в договоре пеня в размере двойной ставки за кажый день после окончания срока "приезда" автомобиля, и дополнительно разовый штраф - 7 проц от общей суммы но при условии просрочки 30 дней.

Я вам советую не заморачиваться определениями, а просто указать салону на то, что вы имеете полное право на неустойку в случае задержки по их вине автомобиля. Думаю, зачешутся.
Шукати всі повідомлення учасника
NeGr Немає
Рассказчик
**

Повідомлень: 200
Приєднався: Mar 2008

Chevrolet Aveo (продал), Mitsubishi Outlander 2.0 MT Sport
Повідомлення: #27
17-06-2008 11:51  

Говорят, что сейчас ситуация с задержами заказов - это нормальное явления, почему, правда, не пойму... Говорят, что Еврокар задерживает на неделю поставки последние...
Неприятный момент...
Надо требовать взыскания с диллеров, а там и с Еврокара, договорные условия, есть договорные условия...

[Зображення: negr.gif]
[Зображення: real_rad.gif]
Перейти до сайту учасника Шукати всі повідомлення учасника
codec Немає
Рассказчик
**

Повідомлень: 169
Приєднався: Mar 2008

Lanos 1.6 SX
Повідомлення: #28
17-06-2008 13:08  

Читаю и мотаю на ус. Уже прошло больше двух месяцев, а автосалон еще даже VIN не знает. Начинаю переживать Дятел
Шукати всі повідомлення учасника
ОМсhik Немає
мы белые и пушистые)))
*****

Повідомлень: 5 828
Приєднався: Feb 2008
Киев
VW Multivan 2,0 tdi; Skoda Superb combi 2.0 tdi
Повідомлення: #29
17-06-2008 13:28  

codec :Читаю и мотаю на ус. Уже прошло больше двух месяцев, а автосалон еще даже VIN не знает. Начинаю переживать Дятел
это ещё пока нормально для данного срока

[Зображення: 6bab5387e99ad2ce1980679d8a3505a8.gif]
Мир прекрасен!.. как это объяснить тем, кто пострадал за этот МИР?!...®
Шукати всі повідомлення учасника
ShpileR Немає
Рассказчик
**

Повідомлень: 230
Приєднався: Mar 2008

Octashka Tour 1.6
Повідомлення: #30
17-06-2008 13:55  

день добрый! Hello!
подскажите плиз, что значит фраза: "Уже есть комиссия на Ваше авто..."? Rulez
Шукати всі повідомлення учасника
Тема закрита 


Можливо схожі теми...
Тема: Автор Відповідей: Переглядів: Останнє
  Приобретение кредитного авто по нотариальному договору!!! SanyaK 0 1 848 12-02-2010 00:59
Останнє: SanyaK
  Продажа машины по биржевому договору Serginyo 1 2 239 13-03-2008 12:37
Останнє: монк
  Переоформлення страхового договору. vladdash 4 2 243 04-03-2008 11:09
Останнє: Fuhrer

Швидкий перехід:


Переглядають: Гості: 1