Оригинальное дополнительное оборудование и запчасти для Volkswagen AG (Volkswagen, Skoda, Seat, Audi)

[-]
Форуми
Пошук
Правила форуму
Відповісти 
*NIX/CLI Club
Автор Повідомлення
smile Немає
Бородатий адмін
*****

Повідомлень: 7 336
Приєднався: Jul 2005
Київ
A5TDI.DSG, Golf+TDI.DSG, Micra1.2AT
Skype IDecho123
Повідомлення: #11
23-04-2019 09:32 RE: ИТ клубочек в рамках клуба

(23-04-2019 09:15)SergM :  І що ж там такого "не радісного"? Є певна логіка і багато гнучкості та помочі. Якщо постійно мати справу, то питань взагалі немає, + налаштував і забув – воно працює, воно модульне, не роздуте (і як мінімум тільки тому надійніше), безпечніше.

cli то не питання налаштування, то питання щоденного функціоналу. grep, find, bash, vim, rsync, і т.д. і т.п.

Moscovia deletum est!

vim it!^[:wq
Перейти до сайту учасника Шукати всі повідомлення учасника Цитувати це повідомлення у відповіді
rrom Немає
Рассказчик
**

Повідомлень: 177
Приєднався: Jan 2008
Kiev
Scout
Повідомлення: #12
23-04-2019 11:03 RE: ИТ клубочек в рамках клуба

(23-04-2019 09:15)SergM :  І що ж там такого "не радісного"? Є певна логіка і багато гнучкості та помочі. Якщо постійно мати справу, то питань взагалі немає, + налаштував і забув – воно працює, воно модульне, не роздуте (і як мінімум тільки тому надійніше), безпечніше.

Возможно я не точно выразился Smile. Работал, работаю и буду работать под
unix-like системами (и в основном именно в cli), все приемущества и удобства системы знаю и отдаю именно им предпочтение.

Но как правильно отметил smile@ я говорил именно о командах консоли и удобства пользования ими. В более ранних системах многие команды весьма специфичны и "туговаты" были. Ну это как разница между работой в vi и vim, оба хороши и даже являются прямыми родственниками Smile Но в vi я бы что-то делал в большом количестве только по принуждению, т.к. vim сильно мне удобнее (vim имеет два режима: всё портить и бибикать Smile)). Так и с остальными многочисленными тулами коммандрой строки.


(23-04-2019 09:32)smile :  cli то не питання налаштування, то питання щоденного функціоналу. grep, find, bash, vim, rsync, і т.д. і т.п.
Шукати всі повідомлення учасника Цитувати це повідомлення у відповіді
SergM Немає
------------
*****

Повідомлень: 5 677
Приєднався: Jan 2006

Повідомлення: #13
23-04-2019 11:21 RE: ИТ клубочек в рамках клуба

(23-04-2019 09:32)smile :  
(23-04-2019 09:15)SergM :  І що ж там такого "не радісного"? Є певна логіка і багато гнучкості та помочі. Якщо постійно мати справу, то питань взагалі немає, + налаштував і забув – воно працює, воно модульне, не роздуте (і як мінімум тільки тому надійніше), безпечніше.
cli то не питання налаштування, то питання щоденного функціоналу. grep, find, bash, vim, rsync, і т.д. і т.п.
Читати треба так: якщо постійно маєш справу, то жодних проблем з cli, а взагалі *nix – налаштував і забув, бо правильне.
Шукати всі повідомлення учасника Цитувати це повідомлення у відповіді
smile Немає
Бородатий адмін
*****

Повідомлень: 7 336
Приєднався: Jul 2005
Київ
A5TDI.DSG, Golf+TDI.DSG, Micra1.2AT
Skype IDecho123
Повідомлення: #14
23-04-2019 11:48 RE: ИТ клубочек в рамках клуба

(23-04-2019 11:03)rrom :  vim сильно мне удобнее (vim имеет два режима: всё портить и бибикать Smile)).

Дружба

кстати bash тоже умеет в vi.

Код:
$ set -o vi

или в ~/.inputrc указать
Код:
set show-mode-in-prompt on
set editing-mode vi

и по умолчанию появляется insert mode, а по Esc переходит в command mode. Hello!

в командном режиме через / ищет в истории команд, получается некий фильтр истории команд по образцу, по которому можно "гулять" через n и N.

а с версии bash 4.4 можно установить свой текст для индикации текущего mode.
я себе такое изобразил:

Код:
set vi-cmd-mode-string "\1\e[1;7m\2<:>\1\e[0m\2"
set vi-ins-mode-string "\1\e[1m\2<i>\1\e[0m\2"

Hello!

а еще я не люблю в однострочник впихивать одноразовый скриптик, особенно с циклами, всё время путаюсь с ';' Wink, поэтому в баше клацаешь Esc v - вызывается редактор, где пишешь скриптик, :wq, и баш его выполняет - очень удобно.

Moscovia deletum est!

vim it!^[:wq
(Востаннє це повідомлення було змінене: 23-04-2019 11:53 smile.)
Перейти до сайту учасника Шукати всі повідомлення учасника Цитувати це повідомлення у відповіді
rrom Немає
Рассказчик
**

Повідомлень: 177
Приєднався: Jan 2008
Kiev
Scout
Повідомлення: #15
23-04-2019 12:22 RE: ИТ клубочек в рамках клуба

command mode попробовал, не знал про него, норм, спасибо. Дружба
prompt че-то не взлетел с наскоку, позже повникаю Smile

ESC v по идее должно быть удобно, но нужно пробовать Smile Всеравно для скриптов с большим количеством ;; я писал скрипты в vim чтобы с переводами строк не мучаться Smile))
Шукати всі повідомлення учасника Цитувати це повідомлення у відповіді
smile Немає
Бородатий адмін
*****

Повідомлень: 7 336
Приєднався: Jul 2005
Київ
A5TDI.DSG, Golf+TDI.DSG, Micra1.2AT
Skype IDecho123
Повідомлення: #16
23-04-2019 12:32 RE: ИТ клубочек в рамках клуба

(23-04-2019 12:22)rrom :  prompt че-то не взлетел с наскоку, позже повникаю Smile

до bash 4.4 - параметры vi-...-mode-string не работают. Hello!

Moscovia deletum est!

vim it!^[:wq
Перейти до сайту учасника Шукати всі повідомлення учасника Цитувати це повідомлення у відповіді
rrom Немає
Рассказчик
**

Повідомлень: 177
Приєднався: Jan 2008
Kiev
Scout
Повідомлення: #17
23-04-2019 12:47 RE: ИТ клубочек в рамках клуба

(23-04-2019 12:32)smile :  
(23-04-2019 12:22)rrom :  prompt че-то не взлетел с наскоку, позже повникаю Smile

до bash 4.4 - параметры vi-...-mode-string не работают. Hello!

Это я понял из первого поста, но

[romanr@devbox:~] 25m0s 130 $ bash --version
GNU bash, version 4.4.23(1)-release (x86_64-redhat-linux-gnu)
Шукати всі повідомлення учасника Цитувати це повідомлення у відповіді
smile Немає
Бородатий адмін
*****

Повідомлень: 7 336
Приєднався: Jul 2005
Київ
A5TDI.DSG, Golf+TDI.DSG, Micra1.2AT
Skype IDecho123
Повідомлення: #18
23-04-2019 13:21 RE: ИТ клубочек в рамках клуба

ну, тогда надо разбираться. Wink


.png  Знімок екрану_2019-04-23_14-20-49.png (Розмір: 8,31 кб / Завантажень: 114)

Moscovia deletum est!

vim it!^[:wq
Перейти до сайту учасника Шукати всі повідомлення учасника Цитувати це повідомлення у відповіді
SergM Немає
------------
*****

Повідомлень: 5 677
Приєднався: Jan 2006

Повідомлення: #19
23-04-2019 14:03 RE: ИТ клубочек в рамках клуба

(23-04-2019 11:03)rrom :  Но как правильно отметил smile@ я говорил именно о командах консоли и удобства пользования ими. В более ранних системах многие команды весьма специфичны и "туговаты" были. Ну это как разница между работой в vi и vim, оба хороши и даже являются прямыми родственниками Smile Но в vi я бы что-то делал в большом количестве только по принуждению, т.к. vim сильно мне удобнее (vim имеет два режима: всё портить и бибикать Smile)). Так и с остальными многочисленными тулами коммандрой строки.
Чим більше стало вільного, тим краща стала реалізація необхідного функціоналу.

До *nix є лише побажання більшої уніфікації, тобто конвергенції, бо деякі відмінності є геть непринциповими (типу різного синтаксиса однакових команд, логіка побудови системи та розміщення програм і даних тощо). – Бо по суті для ядра різниці немає, варіабельність cli (команди cli) велика, а оболонка - геть користувацьке діло (і нехай будуть різні).

Спрощено має бути так: комерційні *nix залишаються собою (там працююча інфраструктура, сервіси, гроші і обов'язки), вільні *nix мають формувати не розгалуження, а спільний напрямок, бо уніфікація зніме користувацькі проблеми і покращить структурованість і окремо стоїть android, бо він геть широковживаний під пальцетик, але Google останнім часом його обтяжує своїм функціоналом.
(Востаннє це повідомлення було змінене: 23-04-2019 14:04 SergM.)
Шукати всі повідомлення учасника Цитувати це повідомлення у відповіді
smile Немає
Бородатий адмін
*****

Повідомлень: 7 336
Приєднався: Jul 2005
Київ
A5TDI.DSG, Golf+TDI.DSG, Micra1.2AT
Skype IDecho123
Повідомлення: #20
23-04-2019 16:45 RE: ИТ клубочек в рамках клуба

це окрема товста тема Laughing

Moscovia deletum est!

vim it!^[:wq
Перейти до сайту учасника Шукати всі повідомлення учасника Цитувати це повідомлення у відповіді
Відповісти 


Швидкий перехід:


Переглядають: Гості: 1