Оригинальное дополнительное оборудование и запчасти для Volkswagen AG (Volkswagen, Skoda, Seat, Audi)

[-]
Форуми
Пошук
Правила форуму
Електроавто
Автор Повідомлення
WhiteBear Немає
Власник "евробляхи"

Повідомлень: 993
Приєднався: Jul 2007
Riga, Latvia-Tallinn, Estonia
BMW i3 60Ah; Mazda CX-5 2.2D
Повідомлення: #411
18-11-2018 20:27 RE: Електроавто

(18-11-2018 16:52)Ozzy :  а как toyota rav4 EV ?? Hello!
Toyota RAV4 EV - это чисто "комплайнс кар". Так, называют авто, которые традиционные автопроизводители выпускают не потому, что они хотят выпускать (как бизнес с авто которое не имеет выбросов) а потому, что их принуждают к этому нормы законодательства ( в частности штата Калифорния). Для меня этим все сказано. Такие авто выпускаются "шоб було", в малых количествах, и являются "пасынками" для автокомпаний.
Например, Fiat CEO Marchionne неоднократно в интервью относительно FIAT 500e говорил: "Надеюсь Вы не купите его" ), так как потери FCA были $14,000 на каждом проданном авто (то есть компания выпускает его себе в минус).
Насколько, я знаю для этого авто Тойоте силовую установку и пакет батарей делала Тесла, но авто имело ряд технических проблем.


З.Ы. В мире электровозыков пока относительное затишье, все ждут выход Теслы 3 на рынок ЕС в конце года. Единственное достойное внимание событие - очередной ПРЕСС-РЕЛИЗ "брехунов" из ВАГа, о том, что в эту пятницу Наблюдательный совет ВАГа согласовал программу по инвестиции 44 ярдов евро (в том числе и на электровозыки) в следующие 5 лет... И шо они порвут Теслу... Никогда такого не было, и вот опять! Mr. Green
(Востаннє це повідомлення було змінене: 18-11-2018 20:31 WhiteBear.)
Шукати всі повідомлення учасника
Ozzy Немає
Мегаписака
*****

Повідомлень: 4 085
Приєднався: Jan 2017
Краматорск
Skoda Karoq 1.4TSi + 8АТ
Повідомлення: #412
19-11-2018 08:38 RE: Електроавто

Е-гольф тоже из этой оперы?
Шукати всі повідомлення учасника
WhiteBear Немає
Власник "евробляхи"

Повідомлень: 993
Приєднався: Jul 2007
Riga, Latvia-Tallinn, Estonia
BMW i3 60Ah; Mazda CX-5 2.2D
Повідомлення: #413
20-11-2018 12:30 RE: Електроавто

(19-11-2018 08:38)Ozzy :  Е-гольф тоже из этой оперы?
И да и нет.)
Проблема ФВ, что они вместо того, чтобы производить электроавто, выпускают уже 5 лет пресс-релизы о том, как они будут производить электроавто.

Две модели e-UP and e-Golf, которые они производят - это электроавто "трансвеститы" (переделанные модели с ДВС), и их планировали выпускать как "комплайсн авто". Но, e-Golf, неожиданно для ФВ, стал очень удачным и популярным. На него большой спрос в ЕС, и их начали массово выпускать, чтобы удовлетворить спрос. Скорее, не из-за "е-", а из-за "-Golf".
У меня нет опыта в отношении "e-Golf", есть субъективное предубеждение в отношении электроавто-трансвеститов (считаю, что авто переделанные с ДВС по дефолту будут уступать электроавто, которые создавались и проектировались с нуля как электроавто), но отзывы, которые я читал о "e-Golf" были очень позитивны.
(Востаннє це повідомлення було змінене: 20-11-2018 12:33 WhiteBear.)
Шукати всі повідомлення учасника
SergM Немає
------------
*****

Повідомлень: 5 677
Приєднався: Jan 2006

Повідомлення: #414
20-11-2018 12:37 RE: Електроавто

WhiteBear :У меня нет опыта в отношении "e-Golf", есть субъективное преубеждения в отношении электроавто-трансвеститов (считаю, что авто переделаеные с ДВС по дефолту будут уступать электроавто, созданные и проектированные, с нуля как электроавто), но отзывы, которые я читал о "e-Golf" были очень позитивны.
– ?
Тобто заміна силової це така велика проблема? Чи адаптація конструкції (= розмістити батарею)?

Ніхто зараз не проектує з 0, навіть Теслу не робили з 0 і все одно доопрацьовували і доопрацьовують. Просто Тесла замахнулася на чисте електро не маючи тягаря існуючого виробництва і розраховуючи зняти вершки з ринку як лідер (дуже гарна аналогія – смартфони – хто зараз згадає про минулих лідерів ринку з дуже великою часткою продажів?).
Шукати всі повідомлення учасника
WhiteBear Немає
Власник "евробляхи"

Повідомлень: 993
Приєднався: Jul 2007
Riga, Latvia-Tallinn, Estonia
BMW i3 60Ah; Mazda CX-5 2.2D
Повідомлення: #415
20-11-2018 14:33 RE: Електроавто

(20-11-2018 12:37)SergM :  – ?
Тобто заміна силової це така велика проблема? Чи адаптація конструкції (= розмістити батарею)?

Ніхто зараз не проектує з 0, навіть Теслу не робили з 0 і все одно доопрацьовували і доопрацьовують. Просто Тесла замахнулася на чисте електро не маючи тягаря існуючого виробництва і розраховуючи зняти вершки з ринку як лідер (дуже гарна аналогія – смартфони – хто зараз згадає про минулих лідерів ринку з дуже великою часткою продажів?).
Підхід до проектування електроавто та авто з ДВС різний. Є речі, які перетинаються в інженерних школах, а є речі, які абсолютно нові (наприклад системи термоменеджемнту батарей або системи рекуперації). Тому мова не про проектування з нуля, а мова - про електроавто by design, коли підхід до проектування інший, ніж до авто с ДВС, бо у Вас інші компоненти, виклики та відповідно інженерні рішення при проектуванні.
Доказ тезису - немає поки жодного масового успішного електровозика-трансвестита. Ніссан-Ліф, Рено Зое, БМВ-Аі3, Тесла (всі моделі), Ягуар Ай_Пейс, а особливо китайські авто - хоч і використовують напрацювання інженерної школи та агрегати і вузли традиційних авто, але проектувалися з початку, саме як електроавто.
В БМВ розробкою авто напрямку "І" займалася окрема команда інженерів з використанням абсолютно нових підходів та нетрадиційних матеріалів. Це при тому, що БМВ (на відміну від інших виробників) мало унікальний досвід довготривалого тестування саме електровозиків-трансвеститів (проект з тестування переобладнаних БМВ-1 та Міні). Команда, потім пішла в Ягуар, коли після успіху проекту в БМВ, виникли конфлікти з комерційним напрямком, який вимагав застопорити розвиток проекту. Особливий акцент в елетровозиках на софт (Ваш приклад з смартфонами дуже вдалий - успіх Апл в ніші смартфонів), чого не було в авто с ДВС, і жахливе у традиційних автовиробників, а є у Тесли, як наслідок інженерної школи Кремнієвої долини.

Після двох місяців регулярної експлуатації електровозика та 12 років авто с ДВЗ (дизель і бензин),в електровозику я буду звертати увагу, на такі речі, на які не звертав увагу та не мав досвіду в авто с ДВЗ (наприклад, система обігріву салону з тепловим насосом, яка з 1 кВт дає 2,5 кВт тепла, крім того в Аі3 три окремі системи охолодження/обігріву салону та агрегатів авто на відміну 1-2 в авто с ДВС); система термоменеджементу батареї та патерни зарядки авто; софт авто (відображення різних параметрів про стан авто та пакету батареї, система доступу до авто через АРІ та дистанційне оновлення софту); системи електричної зарядки авто (їх в БМВ три); розташування та вага компонентів (пакет батареї = низький центр ваги); робота системи рекуперації і т.д.

Тезис про тягар існуючого виробництва приймається.
(Востаннє це повідомлення було змінене: 20-11-2018 14:50 WhiteBear.)
Шукати всі повідомлення учасника
SergM Немає
------------
*****

Повідомлень: 5 677
Приєднався: Jan 2006

Повідомлення: #416
20-11-2018 17:04 RE: Електроавто

WhiteBear :Підхід до проектування електроавто та авто з ДВС різний. Є речі, які перетинаються в інженерних школах, а є речі, які абсолютно нові (наприклад системи термоменеджемнту батарей або системи рекуперації). Тому мова не про проектування з нуля, а мова - про електроавто by design, коли підхід до проектування інший, ніж до авто с ДВС, бо у Вас інші компоненти, виклики та відповідно інженерні рішення при проектуванні.
– Це Ви мені, інженеру, розсказуєте? Що там принципово нового? – Кузов? Охолодження батарей – це розробка авто? Рекуперація? – Не смішіть.

Інженерні рішення будуть різні, бо силову електроніку буде проектувати новий електронщик, а ось кузов, підвіску і усе інше – той самий конструктор авто. Та ще й під дудку дизайнера та маркетолога.

Зрозуміло, що просто засунувши батерею замість бака у класичний Гольф можна отримати більше проблем ніж якості авто, але це надто просто і не правильно. Правильно буде саме батарею під дно – дно доведеться переробити, але це не тягне за собою щось кардинальне.

Підхід до проектування зміниться, якщо прийде нова технологія композитних корпусів чи якись новий компактний реактор замість батареї або будемо літати.

WhiteBear :Доказ тезису - немає поки жодного масового успішного електровозика-трансвестита. Ніссан-Ліф, Рено Зое, БМВ-Аі3, Тесла (всі моделі), Ягуар Ай_Пейс, а особливо китайські авто - хоч і використовують напрацювання інженерної школи та агрегати і вузли традиційних авто, але проектувалися з початку, саме як електроавто.
Це геть не доказ.

Навіть більше – є єдиний умовно (так – саме умовно) успішний електровозик у вигляді Тесли (та й про нього ми не особливо знаємо про чистий прибуток).

А Ви не думали про банальне? – 1) Ніхто класичні марки не сприймає як електро. 2) Щоби продати електро, його треба його виділити (Тесла не рахується бо вона лише електро). 3) Вартість Тесл яка була на старті? А які авто найбільше купують по кількості?

WhiteBear :В БМВ розробкою авто напрямку "І" займалася окрема команда інженерів з використанням абсолютно нових підходів та нетрадиційних матеріалів.
– Див. вище. Вони просто вбивали двох зайців – раз потрібен новий дизайн, то чому б не опрацювати і нові технології (багато концептів авто до того досягли стадії массового випуску у своєму первісному вигляді)?

WhiteBear :Після двох місяців регулярної експлуатації електровозика та 12 років авто с ДВЗ (дизель і бензин),в електровозику я буду звертати увагу, на такі речі, на які не звертав увагу та не мав досвіду в авто с ДВЗ (наприклад, система обігріву салону з тепловим насосом, яка з 1 кВт дає 2,5 кВт тепла, крім того в Аі3 три окремі системи охолодження/обігріву салону та агрегатів авто на відміну 1-2 в авто с ДВС);
Одразу видно "гуманітарія" Smile
1) Тепловий насос = кондиціонер. Зі всіма витікаючими наслідками – той ККД у 250% буде досяжний до температур обмерзання (+4С), за нижчих температур ККД падає + потрібно додаткове тепло на розморожування випаровувача + складніша його конструкція (як мінімум один розмерзається, а інший працює). Що буде з ним у -15C промовчу, але можете подивитися на гріючі кондиціонери і зробити висновок.
2) У електроавто надто енергетично дорого виробляти тепло напряму, тому треба використовувати наявне тепло у вигляді відходів. Але позаяк для підвищення ефективності тепла повинно вироблятися якнайменше, то холодний клімат є принциповою проблемою.

WhiteBear :система термоменеджементу батареї та патерни зарядки авто; софт авто (відображення різних параметрів про стан авто та пакету батареї, система доступу до авто через АРІ та дистанційне оновлення софту); системи електричної зарядки авто (їх в БМВ три); розташування та вага компонентів (пакет батареї = низький центр ваги); робота системи рекуперації і т.д.
– Це взагалі банальщина...
(Востаннє це повідомлення було змінене: 20-11-2018 17:06 SergM.)
Шукати всі повідомлення учасника
WhiteBear Немає
Власник "евробляхи"

Повідомлень: 993
Приєднався: Jul 2007
Riga, Latvia-Tallinn, Estonia
BMW i3 60Ah; Mazda CX-5 2.2D
Повідомлення: #417
20-11-2018 17:25 RE: Електроавто

(20-11-2018 17:04)SergM :  – Це Ви мені, інженеру, розсказуєте? Що там принципово нового? – Кузов? Охолодження батарей – це розробка авто? Рекуперація? – Не смішіть. Інженерні рішення будуть різні, бо силову електроніку буде проектувати новий електронщик, а ось кузов, підвіску і усе інше – той самий конструктор авто. Правильно буде саме батарею під дно – дно доведеться переробити, але це не тягне за собою щось кардинальне
Розкажіть це інженерам ВАГа, які 5 років розробляють нову платформу MEB (і випускають прес-релізи, як це важко і скільки вони вклали інвестицій в розробку), інженерам Мерседeса, які роками розробляють платформу EQ, та інженерам БМВ які роками розробляють платформу iNext?
Підсказати е-мейли куди направити CV?)))

Цитата:Підхід до проектування зміниться, якщо прийде нова технологія композитних корпусів
Кажу, як художник - художнику) Вона є втілена БМВ Ай3 та Ай8
Гугліть CFRP та BMW i3 150 CFRP parts

Цитата:2) У електроавто надто енергетично дорого виробляти тепло напряму, тому треба використовувати наявне тепло у вигляді відходів. Але позаяк для підвищення ефективності тепла повинно вироблятися якнайменше, то холодний клімат є принциповою проблемою.
Не розумію Ваш сарказм. Опція система обігріву з тепловим насосом просто чудова. Нагадаєте скільки днів в рік в наших широтах температура <= -15C, а скільки днів від 10 до -15C? І чим це (проблема обігріву ЕА, на відміну від проблеми та рішень відведення тепла в авто ДВЗ) суперечить, тому що я написав вище? Що для ЕА потрібно вирішувати нові виклики (нові рішення), яких не було в авто з ДВЗ? І відповідно вносити зміни до конструкції (як наприклад останній старт-ап у цій сфері, який пропонує для обігріву використовувати спеціальне покриття на кріслах та даху салона авто).

Цитата:А Ви не думали про банальне?
Ні, я не думаю про банальне... ) Я хочу почути докази тезису про успіх будь-якого авто-трансвеститу перед електровозиком by design або хоча б приклади успішної розробки софта з боку традиційних автовиробників. Це ж банальщина? ))
І поки багато тексу, без наповнення
(Востаннє це повідомлення було змінене: 20-11-2018 18:10 WhiteBear.)
Шукати всі повідомлення учасника
SergM Немає
------------
*****

Повідомлень: 5 677
Приєднався: Jan 2006

Повідомлення: #418
21-11-2018 10:09 RE: Електроавто

WhiteBear :Розкажіть це інженерам ВАГа, які 5 років розробляють нову платформу MEB (і випускають прес-релізи, як це важко і скільки вони вклали інвестицій в розробку), інженерам Мерседeса, які роками розробляють платформу EQ, та інженерам БМВ які роками розробляють платформу iNext?
Підсказати е-мейли куди направити CV?)))
На паркані теж написано :-)
Мало того – 40 років тому писали що скоро будемо літати на Місяць прогулятися, а на Марсі картоплю саджати... – Щось змінилося? (Окрім технологій :)

Часи коли технологію запроваджували, а потім доводили до розуму і здешевлювали минули – зараз одразу хочуть дешеве і прибуткове, але насичення вже почалося.

WhiteBear :Кажу, як художник - художнику) Вона є втілена БМВ Ай3 та Ай8
Гугліть CFRP та BMW i3 150 CFRP parts
По-перше треба згадати чому почали полегшувати, бо "ефективний" електромобіль возить купу важких АКБ, на фоні яких корисна маса що переміщується мізерна (тому загальна ефективність, про яку мовчать на фоні "екологічності" та "дешевизни", не далеко пішла від ДВЗ).

По-друге, там кузов гібридний – вуглепластиковий композит CFRP на рамі з алюмінієвого сплаву + місцями самі композитні елементи посилені (привіт ремонтникам!).

І по-третє не бачу революції – авіаційно і дорого (навіть дуже, тому BMW, а не Renault чи ще щось "народне"). Казки про "гасить удар" так само для реклами, бо гасить удар деформація, а коли воно пружинить чи ламається – цього практично не відбувається.

WhiteBear :Не розумію Ваш сарказм. Опція система обігріву з тепловим насосом просто чудова. Нагадаєте скільки днів в рік в наших широтах температура <= -15C, а скільки днів від 10 до -15C? І чим це (проблема обігріву ЕА, на відміну від проблеми та рішень відведення тепла в авто ДВЗ) суперечить, тому що я написав вище? Що для ЕА потрібно вирішувати нові виклики (нові рішення), яких не було в авто з ДВЗ? І відповідно вносити зміни до конструкції (як наприклад останній старт-ап у цій сфері, який пропонує для обігріву використовувати спеціальне покриття на кріслах та даху салона авто).
Це не сарказм, це факти.
Яка різниця скільки днів на рік, якщо Ви маєте шанс замерзнути у авто? У Вас вдома так само тепло, чи "скільки там тієї зими? – перетерпимо, померзнемо" (оце вже іронія :)
Ми не про західну та центральну Європу, де зима [поки що] -10C = холодно, чи більша частина США. У нас опалювальний період практично 7 місяців, але є місця де зими холодні і літа жаркі (схід), а є Одеса та Закарпаття.
За температур -15С вже краще тупо теном гріти, бо ККД теплового насосу з повітря аналогічний (і немає чому обмерзати).
А ще можна кинути замерзше авто та вбити дорогу батарею (нагадати про снігопади 2013-го та 2016-го?).

Ще раз: у авто з ДВЗ відносно багато зайвого тепла (особливо у бензинки), а у електро є лише споживання електроенергії від АКБ, яка так само втрачає енергоефективність за температур нижче +15С, і брати тепло особливо немає звідки (тому і тепловий насос з повітря, щоб за рахунок його ККД менеше витрачати електрики).

Побутовий гріючий кондиціонер починає помітно втрачати ККД за температур нижче +10С і вже схильний до обмерзання, яке зазвичай починається близько +4С. І чим нижче температура, тим нижчий ККД. Я вже мовчу про вологість, яка у холодну пору ближча до землі і авто на ній (= додатковий фактор обмерзання).

WhiteBear :Ні, я не думаю про банальне... ) Я хочу почути докази тезису про успіх будь-якого авто-трансвеститу перед електровозиком by design або хоча б приклади успішної розробки софта з боку традиційних автовиробників. Це ж банальщина? ))
І поки багато тексу, без наповнення
Я Вам вже написав: за великим рахунком немає ніяких успіхів ні у кого. Тесла без тягаря минулого ДВЗ і 10 років серійного виробництва показує якісь прибутки, але про загальний баланс (повернення інвестицій) мовчать і я не бачу від них "убивцю ДВЗ" за 15...20к$ чи навіть до 30к$.

Окремо про важку консерваторію: до чого розробка софта і автовиробники? Автовиробник робить кузов та двигун, усе інше роблять інші (як і запчастини до двигуна).
(Востаннє це повідомлення було змінене: 21-11-2018 10:23 SergM.)
Шукати всі повідомлення учасника
WhiteBear Немає
Власник "евробляхи"

Повідомлень: 993
Приєднався: Jul 2007
Riga, Latvia-Tallinn, Estonia
BMW i3 60Ah; Mazda CX-5 2.2D
Повідомлення: #419
21-11-2018 22:42 RE: Електроавто

(21-11-2018 10:09)SergM :  Я Вам вже написав: за великим рахунком немає ніяких успіхів ні у кого. Тесла без тягаря минулого ДВЗ і 10 років серійного виробництва показує якісь прибутки, але про загальний баланс (повернення інвестицій) мовчать і я не бачу від них "убивцю ДВЗ" за 15...20к$ чи навіть до 30к$.
Почнемо з кінця. Порівнювати потрібно схожі речі, вбивців "ДВЗ" за 15...20к$ чи навіть до 30к$ побачимо десь в 2024 році (прогноз Блумберг), коли вартість пакету батарей буде достатньо низкою, щоб зрівнялася початкова вартість авто ДВЗ та ЕА. Але ТСО авто ДВЗ та ЕА вже набагато раніше буде на користь EA.

Тепер, про успіхи... Я не фанат Тесли, але порівняємо Теслу з авто того самого цінового та споживчого діапазону, а саме з Порше (Porsche AG).
В 2017 році компанія Порше (автовиробник з найбільшою маржею в ВАГ), випустила 246000 машин. Porsche remained the eight-brand Group’s most profitable automaker, with an astonishing 18.5-percent return.

Тесла із зазначених Вами 10 років:
2008-2012 вручну зібрала за п'ять років 2500 машин (Тесла Родстер);
2013-2017 трохи більше 120К авто, з яких у 2017 більше 100К;
1Q-3Q 2018 року - 167 975 машин, з яких 3Q2018 - 80142
Тобто, за результатами 2018 року Тесла випустить 250К+ авто і переплюне Порше.
При цьому маржа Тесли вище Порше. GAAP Automotive gross margin improved to 20.6% in Q2, while non GAAP Automotive gross margin improved to 21.0% in Q2 as compared to 18.8% in Q1.
Якщо це не успіх, то що?

Цитата:Oкремо про важку консерваторію: до чого розробка софта і автовиробники? Автовиробник робить кузов та двигун, усе інше роблять інші (як і запчастини до двигуна).

Спочатку, я хочу Вам подякувати, бо не дивлячись на Вашу іронію, Ви примушуєте мене систематизувати знання і ставите незручні запитання (відповіді на які хоч і вимагають часу на пошук інформації), але є корисним для мене, оскільки ЕА для мене не тільки засіб пересування, а і питання інвестицій (я маю портфель акцій різних компаній пов'язаних з розвитком батарей та ЕА)

Тепер поговоримо за софт в авто.
Ключові концепти: системи автономності (advanced driver assistance systems (ADAS), Firmware Over-The-Air (FOTA) та сar data monetization

Не знаю, як у Вас з англійською, але наприкінці серпня 2018 Benedict Evans написав чудову статтю TESLA, software and disruption, яку раджу до прочитання.
Коротко:
Цитата:Much of this is probably going to change. We will go from complex cars with simple software to simple cars with complex software. Instead of many stand-alone embedded systems each doing one thing, we’ll have cheap dumb sensors and actuators controlled by software on a single central control board, running some sort of operating system, with many different threads (there are a few candidates). This is partly driven by electric, but becomes essential for autonomy.
This is clearly a challenge to the suppliers who make those separate systems, and there are also plenty of reasons why this might be hard for an incumbent car company to adapt to (most obviously, that org chart). This is also exactly the sort of thing that non-tech companies tend to think will be easy (‘we’ll just hire some developers!’), and instead make into a horrible mess, and they may have to go through a cycle of learning that they don’t do it well themselves before buying it from someone who does it better. That is, this looks a lot more like disruption than electric itself does. Tesla is of course already here, which is why it could fix a brake problem in the Model 3 over the air - the code it needed to change wasn’t in the brakes. This is also apparently one way that Tesla reduced the cost of the Model 3 compared to the Model S.

Багато чого з цього, ймовірно, зміниться. Ми будемо рухатися в напрямку від складних автомобілів з простим програмним забезпеченням до простих машин із складним програмним забезпеченням. Замість багатьох автономних вбудованих систем де кожна з них робить одну річ, ми матимемо дешеві «тупі» (тут як антонім до смарт - розумних датчиків) датчики та виконавчі елементи, керовані програмним забезпеченням на єдиній центральній платформі керування, під управлянням якоїсь операційної системи, з багатьма різними потоками. Частково це буде просуватися, тому що авто буде електричним, але це також стає важливим для систем автономності.
Це, безумовно, виклик для постачальників, які виготовляють ці окремі системи, і є також багато причин, чому для традиційної автомобільної компанії буде важко пристосуватися до цього (найбільш очевидно, це структурна схема). Це схоже на те, коли нетехнологічні компанії, як правило помиляючись, думають, що це буде легко ("ми просто наймемо деяких розробників!"), А замість цього отримують жахливий безлад, і доведеться пройти декілька кіл пекла щоб зрозуміти, що вони не роблять це добре самостійно, та придбати продукт від третіх компаній, які роблять це краще. Тобто, це виглядає набагато більше як зрушення (тут важко перевести цей термін, але правильно буде "розрив, підрив основ") ніж перехід на електрику. Тесла, звичайно, вже має такий досвід, і саме тому вона могла б виправити проблеми з гальмами в Моделі 3 через технологію Firmware Over-The-Air, бо код який потрібно було змінити, не був в гальмах. (Тут, про відомий кейс коли Consumer Reports викрив, що гальмівний шлях Tesla Model 3 був гірше ніж у Ford F-150. Наступного дня Tesla провела апгрейд ПО (оver-the-air update), яке покращило роботу гальмівної системи та зменшило гальмівний шлях на 5,76 метрів). Це, мабуть, також є одним із способів, за допомогою якого Тесла знизила собівартість Моделі 3 у порівнянні з Моделлю S.


Стосовно Firmware Over-The-Air (FOTA), то зараз тільки три компанії Tesla, GM (OnStar) and Daimler (MBRACE 2) використовують цю технологію. Перші дві в електрокарах повністю, а Мерс тільки для оновлення мультимедійних систем. Я, наприклад, оновлюю БМВ через ЮСБ носій, на який потрібно спочатку закачати оновлення з сервера БМВ.
By using over-the-air software to update the technology in autos, these manufacturers are able to improve functionality and fix software defects.
[attachment=102765]

Стосовно сar data monetarization, викладу слайд з репорту Monetizing-car-data McKinsey, де вказано, що вони очікують доходи автокомпаній від car data 450-750 ярдів USD
[attachment=102766]

Тобто, підсумовуючи, ви можете зібрати два однакових EA з компонентів різних виробників в одному кузові, але саме софт буде точкою інтеграції та включати основну компоненту інтелектуальної вартості, відповідно вказані авто будуть функціонувати по різному, як китайський смартфон та Айфон, які зібрані з одних компонентів, і тут не той випадок, коли автокомпанія віддасть це на аутсорс іншим.
(Востаннє це повідомлення було змінене: 22-11-2018 19:41 WhiteBear.)
Шукати всі повідомлення учасника
DEM Немає
Классик
****

Повідомлень: 873
Приєднався: Dec 2007
Харьков
VW Tiguan 2.0TSI 6MT 4motion
Skype IDdem_trsr
Повідомлення: #420
22-11-2018 13:42 RE: Електроавто

Тесла пока не имеет серьезной конкуренции в своем сегменте. Как Порше на рынке премиум авто с двс.
Уже есть BMW I8, на подходе Audi e-tron. Посмотрим как они будут расти в условиях конкуренции.
Но прорыв на рынке электроавто - во многом заслуга Теслы, это факт.

Skoda Octavia 1.8T 4x4 ---> Volkswagen Tiguan 2.0TSI 6MT 4motion
Шукати всі повідомлення учасника


Швидкий перехід:


Переглядають: Гості: 1